ПОРОШЕНКО ПРЕДВИЂА НАПАД НА РУСИЈУ? Муслиманима обећао освајање Крима, из Москве му жестоко одговорили
БИВШИ председник Украјине Петро Порошенко је уверен да ће успети да од Русије одузме Крим у наредних годину дана.
Фото: AP Photo/Andrew Lubimov/Депоситпхотос
Он се на својој Фејсбук страници обратио кримским Татарима и свим украјинским муслиманима поводом исламског празника Курбан-барјама уз обећање да ће се то заиста догодити.
Верујем да ћемо заједничким снагама одолети агресорима и вратити Крим - нагласио је Порошенко.
Према његовим речима, за годину дана муслимански празник ће се на полуострву, наводно, славити у саставу Украјине.
- И на украјинском Криму ће аутохтони кримско-татарски народ слободно обележавати Курбан-бајрам. Следеће године у Бахчисарају! Крим – то је Украјина! - додао је Порошенко.
Изјава бившег председника Украјине, у којој је обећао да ће одузети Русији Крим за годину дана, показује да је он познати "сањар", рекао је први заменик председавајућег Одбора за међународне послове Савета Федерације Русије Владимир Џабаров.
- Он је познати сањар и то је редовно доказивао и док је био председник Украјине и после тога. Очигледно је да се он припрема за нову председничку кампању. Све изјаве украјинских политичара нису вредне ни паре. Крим је већ одлучио о својој судбини у марту 2014. године - изјавио је Џабаров.
Своје мишљење о изјави Порошенка је дао и потпредседник кримског парламента Ефим Фикс који је рекао да је по среди "лаж без гриже савести".
- Дати обећање није исто што и оженити се. Опет се играју са кримско-татарским народом, лажу без гриже савести. Немају ни стида ни савести - рекао је Фикс.
И он је истог мишљења, као и Џабаров, да је реторика Порошенка, по свему судећи, повезана са могућим ванредним изборима у Украјини.
(Спутњик)
Препоручујемо
АМЕРИЧКА ВОЈСКА ПРИЗНАЛА ПРВЕ ГУБИТКЕ Трамп: Иран жели да преговара, пристао сам на разговор (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 17:50
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (1)