ГРАЂЕВИНЦУ 208 ГОДИНА РОБИЈЕ: Пресуде због рушења школе у земљотресу

Танјуг

15. 07. 2021. у 08:44

МЕКСИЧКИ грађевински стручњак Хуан Маро Вељареде осуђен је на 208 година затвора за убиство 26 особа укључујућ 19 ђака пошто се сматра одговорним за радове на реконструкцији школе која се срушила у земљотресу 2017. године.

ГРАЂЕВИНЦУ 208 ГОДИНА РОБИЈЕ: Пресуде због рушења школе у земљотресу

Фото: Despositphotos

Ово је најдужа затворска казна изречена у вези са земљотресом јачине 7,1 степени Рихтерове скале 2017. године, мада више симболична јер у Мексику нема доживотних казни а најдуже су 60 година, преноси АП.

Градски тужиоци навели су да је Хуан Маро Вељареде "одгооврни руководилац" за обнову, осуђен по 26 тачака за убиство.

Он је један од стотина приватних стручњака који су били задужени за надгледање безбедности и стандрда на градилиштима.

Власница и директорка приване основне школе осуђена је 2020. године на 31 годину затвора.

Суд је сматрао да је њена одлука о незаконитој изградњи стана на врху школе допринела њеном рушењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!