КО ЋЕ НАСЛЕДИТИ АНГЕЛУ МЕРКЕЛ? Ево шта кажу најновије анкете у Немачкој

ОЧЕКИВАЊА да ће, након избора у септембру, кандидат конзервативног блока за канцелара Немачке Армин Лашет наследити канцеларку Ангелу Меркел на челу највеће европске економије, увелико су порасла, с обзиром на вођство Лашетове Хришћанско-демократске уније (ЦДУ) у анкетама јавног мњења.

КО ЋЕ НАСЛЕДИТИ АНГЕЛУ МЕРКЕЛ? Ево шта кажу најновије анкете у Немачкој

Фото АП

Најновија анкета спроведена међу бирачима, коју је данас објавио Институт за истраживање јавног мњења “Форса”, показала је да се подршка Лашетовој странци ЦДУ и његовим партнерима из Хришћанско-социјалне уније Баварске (ЦСУ) креће око 30 одсто у последње три недеље, преноси немачка агенција Дпа.

Подршка ЦДУ-ЦСУ је пре месец дана износила 28 процената.

Септембарски избори означиће и почетак једне нове ере након одласка Меркелове, која ће отићи са политичке сцене након 16 година на власти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС