ИСТОРИЈСКИ ДАН ЗА ВЕНЕЦИЈУ: Крузерима забрањено да плове каналом

13. 07. 2021. у 20:27

ИТАЛИЈАНСКА влада забранила је данас крузерима да плове Венецијом, изјавио је министар културе Дарио Франческини, додајући да је ово "историјски дан".

ИСТОРИЈСКИ ДАН ЗА ВЕНЕЦИЈУ: Крузерима забрањено да плове каналом

Фото: ЕПА

Министар је открио да ће се бродови од августа преусмерити у оближњу индустријску луку Маргеру.

- Неће дуго проћи када ће се овај дан звати историјским, јер након година чекања од 1. августа велики бродови више неће пролазити испред Светог Марка или пловитиГуидећа каналом - изјавио је министар а пренела АНСА.

Франческини је додао да ће бродовима бити плаћена компензација због забране и помоћи ће им се око трошкова привременог усидравања у Маргери.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?