ПУТИН И БАЈДЕН РАЗГОВАРАЛИ ТЕЛЕФОНОМ: Теме - Сирија и сајбер безбедност
Руски председник Владимир Путин и амерички лидер Џозеф Бајден разговарали су телефоном, саопштила је Бела кућа. Теме разговора су биле сајбер безбедност и Сирија.
Фото: ЕПА
Како се наводи, амерички лидер је саопштио да ће Вашингтон предузети све неопходне мере како би заштитио свој народ и инфраструктуру од сајбер претњи и затражио од Русије да спречи делатност хакера на својој територији.
Поред тога, Путин и Бајден су високо оценили рад тимова две државе о Сирији, након самита Русије и САД у Женеви који је резултирао усвајањем резолуције о наставку пружања прекограничне хуманитарне помоћи Сирији.
Кремљ је потврдио Спутњику да су два лидера разговарала и да спремају саопштење тим поводом.
(Спутњик)
Препоручујемо
"ФАТАЛНА ГРЕШКА": Немачки медији о одбијању лидера ЕУ да одрже самит са Русијом
27. 06. 2021. у 11:22
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)