АТЕНТАТ НА ЧУВЕНОГ НОВИНАРА: Де Врис упуцан у главу због писања о криминалу (ФОТО)
ХОЛАНДСКИ новинар, који је писао о криминалу, Петер Р. де Врис погођен је хицима из ватреног оружја на улици у Амстердаму, објавио је лист "Парол".
Фото: РТЛ принтскрин
Лист наводи да је новинар пребачен са тешким повредама у болницу.
Полиција је саопштила да је један мушкарац рањен у пуцњави у Амстердаму, али није потврдила његов идентитет.
- Један мушкарац упуцан је у Улици Ланге Леидесдwарштрат - саопштила је полиција. Улица се налази у близини једног од највећих градских тргова.
На лицу места су возила Хитне помоћи и полиције која трага за једном или више особа осумњичених за напад. Полиција је затражила од очевидаца да се јаве полицији.
Лист "Парол" објавио је позивајући се на очевице да је Де Врис погођен у главу.
Де Врис је права звезда у Холандији познат по свом истраживачком раду након отмице пивског магната Фредија Хајнекена 1983. године. Он је постао познат у САД због истраживачког рада на нестанку тинејџерке Натали Холовеј 2006. године.
Де Врис је раније био мета претњи криминалног подземља због повезаности са неколико случајева.
(СРНА)
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)