НОВЕ ЖРТВЕ У МАЈАМИЈУ: У рушевинама пронађена још три тела

У РУШЕВИНАМА делимично срушене зграде у околини Мајамија данас су пронађена још три тела, па укупан број настрадалих сада износи 27.

НОВЕ ЖРТВЕ У МАЈАМИЈУ: У рушевинама пронађена још три тела

Фото: АП

Тела су пронађена након што је настављена потрага за преживелима после рушења преосталог дела зграде у Сурфсајду, рекао је помоћник шефа ватрогасног особља Мајами-Дејда Рејд Џадалах члановима породице, пренео је АП.

Спасилачке екипе су добиле данас "зелено светло" да наставе са операцијом потраге за евентуалним преживелима у рушевинама 12-спратне зграде која се урушила 24. јуна, а која је у недељу срушена до темеља због доласка тропске олује Елза.

Спасилачке екипе су одмах почеле да рашчишћавају рушевине да би специјални тимови могли да пробију пут до подземне гараже, која је могуће место у којем још има преживелих.

Након уласка у гаражу отворила би се могућност да се непосредније испитају пролази и рупе у којима је, како се верује, заробљена 121 особа.

Полиција Мајамија је јуче пронашла тело Дејвида Епстајна (58) за кога се зна да је један од 24 станара који су пропали у рушевине након урушавања дела вишеспратнице 24. јуна, али по истеку првих неколико сати од трагедије више нико није пронађен жив.

Због доласка тропске олује Елза праћене снажним ветровима, рушење зграде је убрзано.

Председник САД Џозеф Бајден је прогласио ванредно стање на Флориди због доласка Елзе, чиме су се стекли услови за доделу федералне помоћи угроженом подручју.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН МОЖЕ ДА БУДЕ ЗАДОВОЉАН Руска војска рапортирала: Потпуно контролишемо небо изнад Константиновке

ПУТИН МОЖЕ ДА БУДЕ ЗАДОВОЉАН Руска војска рапортирала: Потпуно контролишемо небо изнад Константиновке

РУСКЕ јединице су успоставиле потпуну контролу над ваздушним простором у Константиновки у самопроглашеној Доњецкој Народној Републици, изјавио је командир чете 2. батаљона 1465. мотострељачког пука Јужне групе снага, позивног знака "Грек".

13. 07. 2026. у 16:33

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (1)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији