ЛИТВАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНУ СИТУАЦИЈУ! Лукашенко одговорио на санкције - ударио ЕУ тамо где их највише боли

Новости онлине

03. 07. 2021. у 18:45

ЛИТВАНИЈА је прогласила ванредну ситуацију због прилива миграната из Белорусије у последњих неколико дана. Литванска министарка унутрашњих послова Агне Билотаите је рекла да та мера није уведена из безбедносних разлога већ да би се ефикасније управљало миграцијама.

ЛИТВАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНУ СИТУАЦИЈУ! Лукашенко одговорио на санкције - ударио ЕУ тамо где их највише боли

Фото: ЕПА/илустрација

Литванска влада је увела ванредно стање након што је литванско-белоруску границу последњих дана нелегално прешло више од 150 миграната.

- Веома је важно имати правни систем и инструменте да бисте могли брзо да донесете одлуке као одговор на нове изазове - рекла је она.

Број миграната који су задржани на граници је три пута већи него раније, саопштиле су литванске власти.

На снимцима са надзорних камера на граници види се како људи прескачу ограду и претрчавају границу.

Већина тих миграната је раније тражила азил у Литванији, а међу њима има и Авганистанаца, Камерунаца, Ирачана и Сиријаца.

Белоруски председник Александар Лукашенко је упозорио да ће та земља умањити граничне контроле за мигранте без докумената, као одговор на санкције које је Белорусији увела Европска унија.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?