АМЕРИКАНЦИ УВОДЕ САНКЦИЈЕ: Удар на појединце и компаније повезане са властима у Мјанмару
АМЕРИЧКО Министарство финансија данас је увело санкције за 22 особе повезане са војним режимом Мјанмара и упозорило на високу цену, онога што је назвало „сузбијањем демократије од стране војске“ и „кампањом бруталног насиља према сопственом народу“.
Фото: ЕПА
Овај потез је уследио након што је америчко Министарство трговине данас другом одлуком ставило четири компаније на црну листу због, њихове подршке хунти у Мјанмару, преноси Ројтерс.
Тензије у Мијанмару трају од фебруарског пуча у ком је збачена влада Аунг Сан Су Ћи, а више од 880 људи је убијено у нападима хунте на противнике пуча, према Асоцијацији за помоћ политичким затвореницима, што војне власти негирају.
Процењује се да је до сада и 230.000 људи расељено због борби и небезбедности, саопштиле су Уједињене нације прошле недеље.
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)