ЗЕМАНОВА ПОРУКА ЛИДЕРИМА ЕВРОПЕ: Бајден се није плашио контакта са Путином, због чега се ви плашите?

Новости онлајн

27. 06. 2021. у 16:34

АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден није се плашио сусрета са руским колегом Владимиром Путином, не би требало да се плаше ни представници Европске уније, изјавио је председник Чешке Милош Земан.

ЗЕМАНОВА ПОРУКА ЛИДЕРИМА ЕВРОПЕ: Бајден се није плашио контакта са Путином, због чега се ви плашите?

Фото: Танјуг

- Људи треба да комуницирају. За мене је то аксиом. Уколико не чине то, могу да се сумњиче да имају комплекс ниже вредности, те да се зато боје контаката са другом страном. Бајден се није плашио контаката са Путином. Због чега треба да се плаше представници ЕУ? - рекао је Земан, имајући у виду први сусрет лидера Америке и Русије који се одиграо 16. јуна у Женеви.

Поред тога, председник је за прашку телевизију „Си-Ен-Ен прима њуз“ рекао да сматра да би требало узети у обзир и да је Русија важан економски партнер.

Раније је "Блумберг" објавио да су лидери држава ЕУ одбацили предлог Немачке и Француске да се организује самит са председником Русије Владимиром Путином.

С тим у вези, Кремљ је саопштио да жали што није дошло до договора око одржавања самита Русија-ЕУ на састанку лидера држава ЕУ и подсетио да је  Путин и даље заинтересован за успостављање радних односа између Москве и Брисела.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (2)

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки