ШОВИН СЕ ПРЕ ЗАТВОРА ИЗВИНИО: Пресуда за убиство Џорџа Флојда од 22 странице још није доступна јавности, правници је помно чекају

Танјуг

26. 06. 2021. у 20:43

Судија Питер Кејхил осудио је у петак бившег полицајца Дерека Шовина на казну од 22,5 година робије због убиства Џорџа Флојда прошлог маја у Минеаполису.

ШОВИН СЕ ПРЕ ЗАТВОРА ИЗВИНИО: Пресуда за убиство Џорџа Флојда од 22 странице још није доступна јавности, правници је помно чекају

Фото АП

У образложењу Кејхил је казао да се казна заснива на "вашој злоупотреби положаја и окрутности према Џорџу Флојду". Тужилаштво је тражило казну од 30 година, док медији извештавају да просечна казна за овакву злоупотребу дужности у САД износи 12,5 година.

Пре изрицања казне, судија је дао кратку изјаву, инсистирајући да његова одлука није заснована на јавном мњењу већ се казна заснива на емоцијама или саосећању.

- Признајем бол не само оних у овој судници већ и чланова породице Флојд изван ове суднице - казао је.

Пресуда у Минеаполису од 22 странице још није доступна јавности и очекује се са огромним интересовањем пре свега стручне јавности. Џозеф Бајден, председник САД, поводом изрицања пресуде је "твитовао" да сматра да је поштена.

ЧУЋЕ СЕ?

Осуђени бивши полицајац у судници се понашао сталожено. Није показивао емоције када му је изречена мера. У краткој изјави Шовин је изразио саучешће породици Флојд, чији су многи чланови сведочили у петак на саслушању, и рекао је да ће у будућности бити неких других информација које ће бити занимљиве и за које се нада да ће им пружити мало мира.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

СКАНДАЛ ПЕРВЕРЗЊАКА! Организатор Индијан Велса спопадао шампионку турнира насред терена! Камере све снимиле (ВИДЕО)