У СЛУЧАЈУ ЕСКАЛАЦИЈЕ СИТУАЦИЈЕ СА РУСИЈОМ: САД спремиле резервна средства за војну помоћ Украјини
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе припремиле су резервна средства за помоћ Украјини у случају евентуалне ескалације на граници са Русијом, изјавила је портпарол Беле куће Џен Псаки.
Фото: Депоситпхотос
Она је рекла да је идеја да су САД ускратиле помоћ Украјини "апсурдна".
- Само прошле недеље, уочи америчко-руског самита, обезбедили смо пакет безбедносне помоћи у износу од 150 милиона долара, укљуцујући помоћ леталног карактера. Сада смо обезбедили целу суму коју је Конгрес определио за помоћ Украјини - рекла је Псаки, преноси Тас с.
Истакла је да је америчка администрацаија припремила и резервна средства за случај, како је навела "даље руске инвазије на Украјину".
- Као што је председник Бајден директно рекао руском колеги Путину, наставићемо недвосмислену подршку суверенитету и територијалном интегритету Украјине - истакла је Псаки.
На састанку Бајдена и Путина у Женеви поменуто је кретање руске војске у близини границе са Украјином, али нису изнете било какве оптужбе.
Амерички портал Политико јавио је раније да је Бела кућа привремено обуставила пакет војне помоћи Украјини, који укључује смртоносно оружје.
Препоручујемо
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)