РУСИ ОБЈАВИЛИ ВАЖНЕ ВЕСТИ: „Спутњик лајт“ ускоро у употреби
ВАКЦИНА „Спутњик лајт“ биће пуштена у промет кроз 1,5 недељу, саопштио је министар здравља Русије Михаил Мурашко.
Фото: Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)
- Спутњик лајт ће се користити и за ревакцинацију - рекао је Мурашко, додавши да се тренутно припремају препоруке за ревакцинацију.
Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.
Прва компонента вакцине „Спутњика Ве“ је вакцина „Спутњик лајт“, чија ефикасност износи 79,4 одсто 28 дана након имунизације. Та вакцина је регистрована у Русији 6. маја.
(Спутњик)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)