И ПОРЕД ВАКЦИНАЦИЈЕ: Број жртава короне у САД данас премашио 600 хиљада, неке државе прикривале податке?
БРОЈ жртава корона вируса у САД данас је премашио 600 хиљада, упркос томе сто је вакцинацијом смањена смртност међу инфициранима корона вирусом и омогућено да се грађани Америке опуштеније понашају током предстојећег лета.
Фото: АП
Према подацима Универзитета Џонс Хопкинс број смртних случајева премашује број становника градова Балтимор или Милвоки и отприлике је једнак броју Американаца који су током 2019. године умрли од рака, преноси АП.
Према званичним подацима број преминулих од ковида-19 у свету износи око 3,8 милиона, али сматра се да су стварне бројке преминулих и у САД-у и у свету знатно веће од званичних, због тога што су неке државе прикривале податке или нису водиле поуздану евиденцију о смртности међу ковид пацијентима.
Препоручујемо
УЗНЕМИРАВАЈУЋЕ ОТКРИЋЕ У САД: Корона вирус био присутан већ децембра 2019?
15. 06. 2021. у 23:19
У САУДИЈСКОЈ АРАБИЈИ РИГОРОЗНИ: У тржне центре ће моћи да уђу само вакцинисани
13. 06. 2021. у 16:42
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)