БАЈДЕН ГОВОРИО О ПУТИНУ ПРЕД САСТАНАК: Ево каквим речима је "почастио" руског председника

Новости онлине

15. 06. 2021. у 08:23

АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден описао је свог руског колегу Владимира Путина као достојног и жилавог противника и бистрог политичара.

БАЈДЕН ГОВОРИО О ПУТИНУ ПРЕД САСТАНАК: Ево каквим речима је почастио руског председника

Џо Бајден и Владимир Путин / Фото АП

- Већ сам се састајао са Путином. Он је бистар, жилав и сматрам га достојним противником - рекао је Бајден на конференцији за штампу у Бриселу након самита НАТО-а.

Истовремено, председник САД је избегао одговор на питање да ли и даље сматра руског колегу убицом.

Он је такође потврдио да планира да разговара са Путином о областима у којима би Сједињене Америчке Државе и Русија могле да сарађују уколико „Москва одабере ту опцију“.

- Планирам да ставим до знања председнику Путину да постоје области у којима можемо да сарађујемо - изјавио је Бајден и додао је да ће предстојећи самит у Женеви бити изузетно важан састанак.

С тим у вези, обећао је да ће Вашингтон одговорити ако Путин одлучи да не сарађује и да се „понаша као пре у вези са сајбер-безбедношћу и неким другим правцима“.

- У областима у којима се не слажемо, морамо јасно да означимо црвене линије - додао је он.

Такође је истакао је не жели опширно да говори о предстојећем разговору са Путином.

- Радо ћу говорити о томе када се заврши састанак, али не уочи њега - додао је амерички председник.

Подсетимо, састанак Путина и Бајдена одржаће се 16. јуна у Женеви. Кремљ је саопштио да председници намеравају да разговарају о руско-америчким односима, стратешкој стабилности, као и о борби против ковида 19 и решавању регионалних сукоба. 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)