ХАКЕРИ УКРАЛИ ПРИВАТНЕ ПОДАТКЕ: Преко три милиона купаца VW-а угрожено

Танјуг

14. 06. 2021. у 00:24

ВИШЕ од три милиона људи у САД-у и неколико десетина хиљада купаца у Канади постали су жртве крађе података коју су спровели хакери компромитујући систем једног спољног партнера Фолксваген групе (VW).

ХАКЕРИ УКРАЛИ ПРИВАТНЕ ПОДАТКЕ: Преко три милиона купаца VW-а угрожено

Фото Depositphotos

Фолксваген група је потврдила овога викенда да је њихова подружница у САД-у, која је прикупљала податке клијента за потребе маркетинга и онлајн продаје, била жртва хакерског напада, при чему су анонимни хакери украли из њеног система податке више од 3,3 милиона људи, пренео је Ројтерс.

Реч је о подацима који укључују имена, телефонске бројеве, имејл и адресе становања, а у одређеном броју случајева и ВИН бројеве њихових аутомобила, као и бројеве возачких дозвола и бројеве социјалног осигурања, што су у САД-у поготово осетљиви подаци.

Украдени подаци се односе на купце Фолксвагенових и Аудијевих возила, као и оне који су контактирали ове компаније интересујући се за могућу куповину возила.

VW је саопштио да је већ контактирао око 90 хиљада клијената којима су украдени најосјетљивији подаци и понудио им бесплатну помоћ у заштити.

Крађа се догодила у периоду између августа 2019. и маја 2021. године, а осим у САД-у, компромитовано је и неколико десетина хиљада клијената из Канаде.

Из Фолксвагена нису објавили о којем се добављачу ради.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом