МАКРОН НАКОН ШАМАРА: Нећу устукнути пред насиљем, наставићу да идем свуда

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон је поручио данас да је насиље неспојиво са демократијом и да ће без обзира на јучерашњи инцидент и даље непосредно комуницирати са грађанима у јавности.

МАКРОН НАКОН ШАМАРА: Нећу устукнути пред насиљем, наставићу да идем свуда

Фото: Принтсцреен

Након што га је јуче приликом посете југоисточном делу Француске један грађанин ошамарио, Макрон је изјавио како разуме незадовљство грађана, али да је насиље потпуно неприхватљиво у демократској држави.

- Разумем бес грађана. Прихватам чињеницу да постоји љутња коју грађани морају легитимно да изразе. Редовно сам у контакту с људима који изражавају бес и узнемиреност због одређених одлука, а увек сам ту да то чујем и понекад могу да дам одговоре на питања, али некада и не. Међутим, насиље је потпуно неприхватљиво, нарочито у демократији - поручио је француски председник, преноси Гардијан.

Он је додао како ће упркос инциденту и даље радо разговарати с грађанима у јавности.

- Наставићу да идем свуда. Не смемо устукнути пред насиљем, а посебно насиљем над јавним службеницима. Не треба да губимо превише времена на ово - рекао је Макрон.

Француски председник, који се налази на турнеји како би осетио „пулс земље након пандемије", ошамарен је током шетње у јужној Француској док је поздрављао грађане.

Полиција је након инцидента привела 28-годишњег Демијена Тарела који је ошамарио Макрона, а који према истражитељима није био познат полицији пре овога. Том је приликом ухапшен и његов пријатељ који је снимио цео инцидент.

Оптужба за напад на јавног званичника у Француској предвиђа максималну казну затвора од три године и новчану казну од 45.000 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ХИТНО ПРЕКИНУЛА НАСТУП У ХРВАТСКОЈ: Познато стање Драгане Мирковић