СТРАНКЕ ИСКОРИСТИЛЕ НЕВРЕМЕ? Провала облака, римске улице претворене у реке
ПРОВАЛА облака која се сручила на Рим главна је тема многих медија, не само због штете и опасности коју је вода изазвала већ и због полемике политичких странака које су невреме искористили за предизборну кампању, пише лист “Република”.
Фото Вијасат
Провала облака јуче после подне за кратко време претворила је улице главнога града у реке, ватрогасци су интервенисали да спасу 40-торо деце из поплављеног вртића, један возач инвалид, спасен је из аута који је завршио у поплављеном пролазу.
Разне службе за помоћ и интервенцију биле су бомбардоване позивима грађана, а истовремено су друштвене мреже биле преплављене фотографијама и снимцима невремена.
Многе улице су личиле на набујале реке чији таласи ваљају контејнере за ђубре, моторе, а на улазу у једну спортску салу направио се прави мали водопад.
Председник странке Лига Матео Салвини је на Твитеру “изразио подршку грађанима главног града”, кандидат за градоначелника и члан Европског парламента Карло Календа затражио је "објашњење од актуелне градоначелнице Рима Вирџиније Рађи”.
Вирџинија Рађи, чланица Покрета пет звездица, оштро и готово свакодневно је критикована јер многи основни проблеми Рима нису решени, као хаотичан градски саобраћај, неуређене и опасне улице пуне рупа, велики проблем због ђубрета које се гомила на градским улицама, и као што је провала облака показала, неодржавање канализационих одвода који у току провале облака нису могли да приме сву количину кише.
Упркос критикама, Вирџинија Рађи се поново кандидовала за место градоначелника главнога града, а кандидатуру је објавила на вечери са 400 званица.
Локални избори, укључујући и избор градоначелника Рима, заказани су за октобар ове године.
Препоручујемо
РОЂАЦИ НАПАЛИ ЛЕКАРЕ ЗБОГ СМРТИ ПАЦИЈЕНТА: Осморо људи приведено у Италији
08. 06. 2021. у 13:13
СВАКИ ЧЕТВРТИ ГРАЂАНИН ИТАЛИЈЕ ВАКЦИНИСАН: До септембра и деца од 12 до 15 година
07. 06. 2021. у 14:58
КО СУ СВЕ ЖРТВЕ КОВИДА У ИТАЛИЈИ? Деца све дебља, пред родитељима најтежи задатак
03. 06. 2021. у 15:19
АМЕРИЧКА ВОЈНА БАЗА У ПЛАМЕНУ: Жесток напад током ноћи (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ четири дрона напала су америчку базу Виктори у Ираку, уз низ експлозија синоћ и у раним јутарњим сатима.
21. 03. 2026. у 09:31
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)