БОМБАМА НА ХАКЕРЕ: Америка разматра могућност војног одговора на сајбер нападе

Новости онлине

07. 06. 2021. у 21:17

АМЕРИЧКИ стручњаци за интернет безбедност већ дуже време упозоравају на опасност од рансомвера (ransomware - уцењивачки вируси), а колико су такви хакерски напади опасни показују недавни удари на здравствене институције због којих је једна жена у Немачкој умрла, као и два напада нафтовод у САД.

БОМБАМА НА ХАКЕРЕ: Америка разматра могућност војног одговора на сајбер нападе

Фото: Депоситпхотос

Због такве ситуације, администрација америчког председника Џоа Бајдена разматра више различитих могућности одговорила на те нападе. Једна од њих укључује чак и - војни одговор!

Да одговор правим оружјем на нападе у виртуалном свету није искључен, види се и из коментару америчке секретарке за трговину Ђине Раимондо, која је на о војној акцији као одговору на рансомвер нападе одговорила да се "разматрају све опције". Претходно је директор ФБИ-а Кристорер Реј сајбер нападе упоредио са терористичким претњама од пре 11. септембра.

Коментари високих америчких званичника указују на то да су и они постали свесни хакерских претњи и потенцијалних опасности, поготово у случају напада на осетљиву инфраструктуру. То би требало да буде и тема разговора Бајдена и Путина овог месеца у Женеви.

Стручњаци за сајбер безбедност, са којима су разговарали новинари британског Гуардиана, сматрају да ће Бајден Путину пренети "јасну поруку" да би, уколико се ситуација не промени, следећи корак могла да буде бити дестабилизација сервера са којих сајбер напади долазе.

(Телеграф.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (0)

УниЦредит Банка: Стабилност и подршка развоју – важне поруке председника Извршног одбора за грађане Србије