ЕУ СЕ ЗАДУЖУЈЕ 80 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Кредит за финансијски опоравк

ЕВРОПСКА комисија треба да се задужи у овој години за око 80 милијарди евра (97,76 милијарди долара) путем емисије дугорочних обвезница ради финансирања фонда НекстЏенерејшенЕУ (NextGenerationEU) за опоравак након пандемије, који је вредан 750 милијарди евра.

ЕУ СЕ ЗАДУЖУЈЕ 80 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Кредит за финансијски опоравк

Фото: Новости архива

Комисија, извршна власт ЕУ, саопштила је да ће задуживање, које ће почети крајем јуна, бити допуњено издавањем краткорочних хартија од вредности ЕУ у износу од неколико десетина милијарди евра како би се покриле преостале финансијске потребе, преноси Ројтерс.

План финансирања ће, како напомиње ЕК, бити ажуриран у септембру.

Фото АП

-Комисија ће током друге половине године моћи да финансира све планиране грантове и зајмове државама чланицама у оквиру Инструмента за опоравак и отпорност, и да покрива потребе политика ЕУ за које се предвиђају средства из фонда НекстЏенерејшенЕУ“, наведено је у саопштењу ЕК.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!