ТРАЖИМО ДУГОРОЧНО ПРИМИРЈЕ: Египат позвао Израелце и Палестинце на разговор

27. 05. 2021. у 17:23

ЕГИПАТ је позвао Израел, Хамас и Палестинску управу на одвојене разговоре који имају за циљ учвршћивање примирја којим је окончан 11-дневни рат између Израела и Хамаса, изјавио је данас египатски обавештајни званичник.

ТРАЖИМО ДУГОРОЧНО ПРИМИРЈЕ: Египат позвао Израелце и Палестинце на разговор

Фото: Твитер

Разговори ће се такође фокусирати на убрзање процеса обнове у Гази, преноси АП.

- Тражимо дугорочно примирје које би омогућило даље дискусије и могуће директне разговоре - рекао је званичник упознат са преговорима који је желео да остане анониман.

Он је додао да би разговори могли да почну већ следеће недеље и да је Израел дао иницијално одобрење, али да је коначни дневни ред још у изради. Рекао је да се разговара о потенцијалном пуштању палестинских затвореника у Израелу у замену за Израелце које држи Хамас.

О оба питања разговарано је са америчким државним секретаром Ентонијем Блинкеном током јучерашње посете и с катарским министром спољних послова који је у уторак боравио у Каиру, наводи агенција.

Египатски званичник рекао је да је један од могућих механизама за осигурање постојања међународног комитета на челу са Египтом или Уједињеним нацијама који ће надгледати потрошњу.

Абделатиф ал-Кану, портпарол Хамаса, потврдио је да ће лидер групе Исмаил Ханије посетити Каиро следеће седмице и да је група отворена за разговоре о размени затвореника.

Израелска влада блиско сарађује са египатским званичницима, рекао је израелски званичник за АП, али није потврдио да ли ће израелски званичници ускоро присуствовати још неким званичним преговорима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (0)

ЗВЕРСКИ ПРЕТУЧЕН: Трагична смрт нашег глумца и даље се памти