ХРВАТИ УДАРИЛИ НА ЛУКАШЕНКА! Пленковић није бирао речи, Загреб слепо прати Брисел
ПРЕМИЈЕР Андреј Пленковић саопштио је данас, после састанка са председником Европског савета Шарл Мишелом да њих двојица осуђују принудно приземљење цивилног авиона Рајанера у Белорусији и да с тим у вези траже међународну истрагу.
Фото: Фото: Танјуг/Зоран Мирковић/Хина/Едвард Сушак
Пленковић се састао са Мишелом уочи почетка самита лидера ЕУ.
На свом твитер налогу, премијер навео да је са Мишелом разговарао о борби против корона вируса, вакцинацији, уласку Хрватске у Шенгенску зону и еврозони, као и о наставку проширења.
- Осуђујемо неподношљив потез белоруских власти и захтевамо међународну истрагу - рекао је Пленковић, пренела је Хина.
Дводневни самит лидера ЕУ27 почиње вечерас, а на дневном реду су циљеви заштите климе, спољнополитичке теме и корона ситуација.
Препоручујемо
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)