ПЛЕНКОВИЋ О МИЛАНОВИЋУ: Очиглено је беспослен "па и с јарићима нешто ради"

У СЕДМИЦИ уочи сутрашњег обележавања годишњице војно-полицијске акције Бљесак у Окучанима, током које су страдали српски цивили међу којима жене и деца, поново су јавно полемисали председник и премијер Хрватске размењући низ увреда.

ПЛЕНКОВИЋ О МИЛАНОВИЋУ: Очиглено је беспослен па и с јарићима нешто ради

Зоран Милановић и Андреј Пленковић / Фото Танјуг

Председник Зоран Милановић је у тој полемици премијера Андреја Пленковића назвао Пленкошеком, а премијер је за Милановића рекао да је очито бесполосен "па и с јарићима нешто ради"

Још једно препуцавање двојице званичника почело је на комеморацији у Јасеновцу, када је Пленковић одбио предлог Милановића да подно Каменог цвета на јасеновачком стратишту положе заједнички венац.

-Заједничког полагања венаца нема нити ће бити, на то се треба навикнути. Ми за њим уцвиљени нисмо- рекао је Пленковић јуче одговарајући на прозивке Милановића.

Исти протокол ће бити и у Окучанима поводом 26. година од војно полицијске акције Бљесак, у суботу.

Милановић је, наиме, у Јасеновцу, а дан касније у Крижевцима констатовао да га Пленковић избегава и поручио:

-Припремите се на циркус у Окучанима. Ту ће бити свакаквог весеља и радости.

Пленковић му је на то одговорио да никаквог циркуса неће бити због сукцесивног доласка делегација и поручио да не чему таква реченица, оценивши је непримереном.

Нагласио је да ће у Окучанима исказати поштовање према погинулим бранитељима који су ослободили западну Славонију и поновио да заједничког венца државног врха неће бити.

-Око тога чврсто стојим - нема никаквог глуматања, нема никаквог фингирања заједништва у церемонији заједничким полагањем венца. Он је председник Републике и полаже свој венац, Хрватски сабор полаже свој венац, влада свој венац- рекао је Пленковић.

Милановић је потом констатовао да ће због тога највише исаштати војска, чији припадници ће морати да стоје и чекају да венце положе све делегације, па, казао је, размишља да им каже да не долазе у Окучане.

Јер, он је, додао је, врховни командант, што је изазвало низ реаговања у влади и од појединаца из ХДЗ-а.

Коментаришући Милановићеве изјаве у вези војске, Пленковић је поручио да то показује да председник политизује ХВ и да је то "најгоре што неко ко је наводно заповедник ХВ-а може чинити" на годишњицу Бљеска.

-То говори колико је (Милановић) испод нивоа функције за коју је добио поверење захваљујући (Мирославу) Шкори и њему сличнима- рекао је Пленковић и додао:

-Те тлапње слушамо данима. Знате како се каже, онај ко нема посла, и с јарићима нешто ради. То су тривијалне теме које мене не занимају- пренео је загребачки портал 24сата.

Портал подсећа и на изјаве које су свему претходиле, као када је Милановић Пленковића упоредио "нилским коњем", а рекао је, измеду осталог, за себе да је Кенеди, а да је Пленковић Хрушчов.

Просле године Милановић и Пенковић су положили заједнички венац, али је председник демонстративно напустио церемонију пошто су се појавили неки ветерани у мајицама ХОС-а на којима је утиснут и усташк поздрав "за дом спремни".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије