СКАНДАЛ У РЕЖИЈИ ХРВАТСКЕ ПОШТЕ: На коверти пише "забрањено писање ћирилицом" - Србину вратили пошиљку
13. 04. 2021. у 13:21
ПИСАНА пошиљка адресирана ћирилицом и упућена на адресу у Нови Сад из Хрватске поште у Мостару вратила се пошиљаоцу у Мостар са печатом "забрањено писање ћирилицом".
Kod nas niej zabranjeno, ali mi i ne pisemo na cirilici.
stvarno se uhvate sa sipterima pod ruku. Kak je to BEDNO ukompovano. Juce ovi tuze Vladiku Janjica, dnas njihova braca zabranjuju cirilicu. Ima u nasem jeziku nekoliko dobrih definicija za to njihovo bratsko ponasasnje. Nasla krpa zakrpu. Lud se ponosi onim cega se pametan stidi. Zloba i mrznja su gori od svih Corona i podkorona i kuge i.... U Srbiji dete od 8 (OSAM) godina pise i cita azbukom i abecedom.
Смета ми што у Србији има људи који се стално као нешто изненађују на овакве појаве.
Mojoj su mami vracali 82-ge pisma naslovljena cirilicom iz Zagreba U cemu je problem 30 godina kasnije?
@Milan - У међународном поштанском саобраћају не важе ни " njihova" ни наша правила, већ важе искључиво МЕЂУНАРОДНИ ПРОПИСИ који регулишу поштански саобраћај. А ти прописи кажу да нпр. у Србију из било које земље итекако можеш да пошаљеш писмо адресовано на српском језику и писму, уколико је испод имена и адресе примаоца НА ФРАНЦУСКОМ ЈЕЗИКУ правилно написано и име државе (у овом случају "Serbie"). Докле год је овде ликова са ставом "Njihova drzava - njihova pravila" (то исто онда можеш комотно да кажеш и за Павећићеву НДХ), којекакве вашке и крпељи нас НИКАДА неће оставити на миру. Свидело се то ма коме или не.
Hrvatska je zemlja smovolje i nereda,sa jednoglasjem kad je u pitanju iskazivanje neprijateljstva prema Srbiji.I to je zemlja EU.Što naši predstavnci u Evropskom parlamentu o tome ne zbore,ili im je svrha samo pokupiti dnevnice.O Srbijo...
Hrvati su, hteli mi to priznati ili ne, naši najveći neprijatelji. Zato je potrebno da prema njima zauzmemo i odgovarajući stav, a ne da se večito pravimo ludi i ignorišemo ih. Treba im vraćati milo za drago uvek kada se za to steknu uslovi, jednostavno TANTE ZA KUKURIKU. Tek tada će početi da nas respektuju.
@Nickster - Ne može "milo za drago" jer nam je to naš kralj Aleksandar ostaviou amanet Jugoslaviju, u kojoj će da bude Hrvatska .........kada je za Hrvate govorio da su mu to mila braća....eeee, pa sada Srbijo, ispaštaj radi suludog kralja Aleksandra koji je odbio ne samo oca i svog Mišića Vojvodu da sa Hrvatima ne sklapa zajednništvo Države, nego je čak odbio amer. predsednika Wilsona koji je u svom USA Senatu doneo deklaraciju da kralj Alekasandar oformi državu Srbiju sa predelima gde su Srbi većina....a on, kralj, htede Jugoslaviju, onu za koju su se grabili Hrvati !
Можда ви не pisete (што се из приложеног може и видети), али ми Срби пишемо.
Posta 21-og veka, svi popovi ujedinite se u srednjovekovnoj GLUPOSTI koju ste sami stvorili ! I Kiril sve RUSIJE je uzeo vakcinu A NE MOLITVU ! Ima i pametnih medju popovima, nisu svi zatupljeni !
Повезане вести
ЦЕО БАЛКАН У ДЕБЕЛОМ МИНУСУ: Снегом и ледом окована омиљена туристичка дестинација Срба (ФОТО/ВИДЕО)
СНАЖАН хладни талас захватио је Грчку, доносећи нагли пад температура, обилне снежне падавине, мраз и јаке северне ветрове широм земље, саопштили су данас локални метеоролози.
12. 01. 2026. у 18:04
Најновије из рубрике
УКИНУТА И ЗАБРАНА КОМУНИКАЦИЈЕ СА 66 ПОСЛАНИКА: Јулији Тимошенко дозвољено да напусти Кијевску област
ЛИДЕРУ фракције Баткившчина Јулији Тимошенко дозвољено је да путује ван Кијевске области, а укинута јој је забрана комуникације са 66 посланика.
26. 01. 2026. у 23:21
ХРВАТСКИ АНАЛИТИЧАР: САД ће смањити број својих трупа у Европи
ОБЈАВОМ нове Националне одбрамбене стратегије за 2026. годину, Сједињене Америчке Државе су јасно показале да се савезнички одбрамбени односи Пентагона, Европе и НАТО-а драстично мењају, рекао је војни аналитичар Перо Ковачевић гостујући на ХРТ-у .
26. 01. 2026. у 23:00
ТАЈАНИ "ПРЕСЕКАО": Италија ће затражити да Иранска револуционарна гарда буде у регистру терориста ЕУ
ИТАЛИЈА ће ове седмице затражити од партнера у Европској унији да Иранска револуционарна гарда (ИРГЦ) буде увршћена у регистар терористичких организација Уније, изјавио је данас италијански министар спољних послова Антонио Тајани.
26. 01. 2026. у 22:51
УРСУЛА СПРЕМА ЕВРОПУ ЗА РАТ СА РУСИЈОМ ДО 2030. ГОДИНЕ! Шокантне тврдње британског "Телеграфа"
Урсула фон дер Лајен, председник Европске комисије, предузела је кораке за ублажавање правила о дуговима унутар ЕУ у циљу финансирања додатних додатних 650 милијарди евра за одбрану, надајући се да ће припремити своје државе чланице за наводно могући рат са Русијом до 2030. године, наводи британски лист Телеграф.
26. 01. 2026. у 22:39
НАСТАВАК ПРОВОКАЦИЈА ПРОТИВ РУСИЈЕ: Медведев објаснио шта су урадили Бајден и Европљани
ПОД администрацијом бившег председника САД Џоа Бајдена, Европљани и Американци су испровоцирали Русију да донесе тешке одлуке, казао је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев у интервјуу за "Комерсант".
26. 01. 2026. у 22:38
Коментари (14)