СТРУЧЊАЦИ ПРЕДЛАЖУ ЗАТВАРАЊЕ НА 11 ДАНА: Детељан план дат влади Словеније - чека се одлука

28. 03. 2021. у 15:46

СЛОВЕНАЧКА стручна група за ковид-19 предложила је влади потпуно затварање државе од 1. до 11. априла, саопштила је данас шефица тима Матеја Логар.

СТРУЧЊАЦИ ПРЕДЛАЖУ ЗАТВАРАЊЕ НА 11 ДАНА: Детељан план дат влади Словеније - чека се одлука

Фото: Архива ВН

Како је пренела СТА, узимајући у обзир широку подршку за план од стране стручњака и политичара присутних на састанку групе, очекује се да ће словеначка влада одобрити овај предлог.

Логарова, стручњак за заразне болести, рекла је да је потребно потпуно закључавање како би се заштитило становништво и очувала одрживост система јавног здравља током трећег таласа пандемије.

Изузетак од затварања представља дозвола да се на ускршњу недељу састану два домаћинства (петоро одраслих и деца) ван свог региона.

Школски часови би се одржавали на даљину, али би у вртићима и у основним школама у прва три разреда за децу чији се родитељи баве есенцијалним занимањима била обезбеђена брига.

Током закључавања, јавни превоз би радио по реду вожње за недељу и празнике, а већина запослених би радила од куће или узела слободне дане што је више могуће.

Запослени који раде у критичној инфраструктури наставили би да се тестирају на корона вирус, а спроводила би се и вакцинација.

Логарова је рекла да тим предлаже да се школе поново отворе 12. априла без обзира на владин план за ублажавање ограничења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута