ИЛИ СИ ЧОВЕК ИЛИ ХДЗ: Владајућа странка најављује тужбу против портала Index (ФОТО)

Танјуг

23. 02. 2021. у 19:03 >> 19:25

НАКОН што је премијер Андреј Пленковић данас у Задру хрватски портал Index.hr оптужио за говор мржње, због подршке ријечком кафићу "Три мајмуна" у којем чанови и симпатизери ХДЗ-а нису добродошли, огласила се и та странка најавом да ће против овог медија предузети и правне кораке.

ИЛИ СИ ЧОВЕК ИЛИ ХДЗ: Владајућа странка најављује тужбу против портала Index (ФОТО)

Фото: John Thys, Pool Photo via AP

На насловници Indexа постављен поп-уп са питањем "Ако желите приступити Indexу молимо вас да нам потврдите да сте човек!"

Понуђени одговори били су "Не, ја сам члан ХДЗ-а" и "Да, ја сам човек".

Index је прозор поставио у знак подршке ријечком кафићу "Три мајмуна", чији је власник незадовољан радом актуелне владе на свом фејсбук профилу замолио ХДЗ-овце да не долазе у његов кафић, јер су непожељни.

ХДЗ је на свом фејсбук профилу објавио да очекује одговарајућу реакцију надлежних тела и Хрватског новинарског друштва.

У објави ХДЗ-а се наводи да је и након 10-дневног јавног прећуткивања говора мржње угоститеља из „Три мајмуна“, уследио нови чин дискриминације према члановима и симпатизерима једне политичке странке.

"Ако изостаје шира друштвена реакција на такве и сличне изливе мржње и искључивости, они се сутра могу догодити и некоме другом. А то није исправан одабир за друштво које желимо да градимо као модерно, културно, напредно, укључиво и толерантно", навели су, између осталог, из ХДЗ-а.

Фото: Принтскрин

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (1)

ВЕСНА У КАФАНИ ПАР ДАНА НАКОН ОПЕРАЦИЈЕ: Лекари ми не дају да певам, пушим, али ја не могу