ИСТИЧЕ РОК: До сада је у Петрињи пријављена штета на више од 9.000 објеката
ДАНАС је последњи дан за пријаву штета насталих у децембарском земљотресу на подручју централне Хрватске.
Фото Танјуг
До сада је у Петрињи пријављена штета на више од 9.000 објеката, од којих је 1.300 неупотребљиво.
Иначе, на земљотресом угроженом подручју наставља се рушење објеката који угрожавају околину, међу којима су и два фабричка димњака бивше Железаре Сисак, висине по 43 метра, преноси ХРТ.
Разорни земљотрес променио је геодетску карту погођеног подручја.
Према прецизним контролним сателитским мерењима, које је у јануару обавила Државна геодетска управа на подручју градова Глине, Петриње и Сиска, утврђено је да су се Петриња и Сисак померили и до 86 центиметара у смеру југостиока.
Највеће померање је у Петрињи, у просеку за 45 центиметара, а Глини и Сиску за по 10 центиметара, у смеру северозапада, односно према истоку.
За глинско подручје утврђен је и висински помак, то јест тло се спустило за 10 центиметара.
Препоручујемо
ЈОШ ДВА ЗЕМЉОТРЕСА: Тло у Хрватској се не смирује, ево где се јутрос затресло
24. 01. 2021. у 08:58
ТУГА! ОГЛАСИЛА СЕ БРАНКА БАКШИЋ МИТИЋ: Страшне вести стижу из Глине! (ВИДЕО)
16. 01. 2021. у 20:06
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)