ПРОТИВЕ СЕ ПОВРАТКУ МИГРАНАТА: Градоначелник Бихаћа с грађанима на протесту пред "Биром"
ГРАДОНАЧЕЛНИК Бихаћа Шухрет Фазлић придружио се у среду окупљеним грађанима пред недавно затвореним Миграционим центром "Бира", где је и одржао ванредну седницу Штаба цивилне заштите Града Бихаћа.
Фото: Принтксрин Аваз Јутјуб
Поново је затражено од Савета министара Босне и Херцеговине да се не усваја било каква одлука о премештању миграната у "Биру", јер би насилно спровођење такве наредбе у потпуности нарушило безбеднoсну ситуацију у граду Бихаћу, али и Унско-санском кантону.
-Противимо се и привременом повратку илегалних миграната у овај центар у средишту града, јер смо већ једном на исти начин преварени. Зато сам и овде, јер једноставно не можемо више да допустимо да ужа градска зона буде прегажена - рекао је Фазлић, преноси Фена.
Додао је да је град спреман да обезбеди оброке и неопходне артике за људе на Липи, па и да "достојанствено смести одређени број тих људи у активним центрима или приватном смештају", али је поновио да "Биру не можемо допустити".
Пред недавно затвореним миграционим центром окупља се све више грађана Бихаћа, који на такав начин већ 85 изражавају противљење повратку миграната на ту локацију.
Препоручујемо
ПУТИН СЕ ОГЛАСИО: Отворени смо за организовање Летњих и Зимских олимпијских игара
29. 03. 2026. у 12:33
РАТ У ИРАНУ УЗИМА ДАНАК: Изазвао глобалну несташицу ђубрива и угрозио цене хране
29. 03. 2026. у 12:00
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)