ТУЖИЛАШТВО БИХ: Затражен притвор осумњиченима за убиства Срба
ТУЖИЛАШТВО БиХ затражило је одређивање једномесечног притвора за седморицу некадашњих припадника тзв. Армије БиХ, осумњичених за ратни злочин над Србима у Зворнику.
Фото: С. Мишљеновић
Како сазнајемо затражено је притварање Шемсудина Муминовића (58), Џеме Гаљића (57), Ћамила Ахметовића (55), Расима Омеровића (52), Асима Алића (61), Фадила Мујића (72) и Исмета Мемића (50), који су јуче ухапшени у акцији СИПА.
- Притвор је предложен због опасности да би боравком на слободи осумњичени могли ометати истрагу, прикривати доказе, те утицати на сведоке или саучеснике - саопштило је Тужилаштво БиХ.
Свима се на терет стављају кривична дела ратног злочина против цивилног становништва, те злочина против ратних заробљеника. Злочини су почињени у периоду од 8. октобра 1992. године до 6. јула 1994. године у селима Пантићи, Бошковићи и Засок, те током гранатирања града Зворника, када је убијено 20 цивила и заробљеника српске националности.
- Осумњичени су као припадници Територијалне одбране и Армије БиХ, учествовали у широком и систематичном нападу на цивилно становништво српске националности на подручју Зворника и околине. Терете се да су учествовали у убиствима, мучењу, односно намерном наношењу снажног физичког или душевног бола, те повредама физичког интегритета или здравља цивилном становништву - саопштено је раније из Тужилаштва БиХ.
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)