КРШЕЊЕ МЕРА У ДАЛМАЦИЈИ: Полиција затекла кафић пун гостију, власник добио пријаву

ВЛАСНИК угоститељског објекта с подручја Пељешца осумњичен је за кривично дело "ширење и преношење заразне болести", саопштила је ПУ дубровачко-неретванска.

КРШЕЊЕ МЕРА У ДАЛМАЦИЈИ: Полиција затекла кафић пун гостију, власник добио пријаву

фото Д. Поздеровић

Полицијски службеници су затекли у петак по подне отворен угоститељски објекат који је уи власништву 41-годишњег мушкарца.

Осим власника, у кафићу величине 28 квадратних метара, затечени су и једна запослена и деветоро гостију који су конзумирали пића, иако је Одлуком о нужним епидемиолошким мерама наложена обустава рада угоститељских објеката, пише портал Индекс.

С обзиром на то да је на власник прекршио мере које су на снази и тиме довео у опасност да се заразна болест прошири међу људима, 41-годишњак је казнено пријављен надлежном Државном тужилаштву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле