ПОНОВО ВИШЕ ОД 2.000 ЗАРАЖЕНИХ: У Словенији од короне умрло 45 особа

Биљана Ристивојевић

19. 11. 2020. у 10:44

СЛОВЕНИЈА је други дан забележила више од 2.000 нових случајева корона вируса, а од последица те инфекције умрло је још 45 људи.

ПОНОВО ВИШЕ ОД 2.000 ЗАРАЖЕНИХ: У Словенији од короне умрло 45 особа

Фото: Depositphotos

Од почетка пандемије умрле су укупно 964 особе, а укупан број случајева заразе сада је премашио 60.000, наводи агенција СТА.

Према речима портпарола владе Јелка Кацина, од тестираних 6.806 узорака 2.064 била су позитивна, што значи да је проценат позитивности чак 30,33, што је скоро четири процентна поена више него претходног дана.

Међутим, ситуација у болницама се мало поправила - хоспитализовано је 1.238 пацијената са Цовид-19, што је 42 мање него претходног дана.

На интензивној нези је 205 пацијената, четири мање него дан раније.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања