ОДУЗЕТ ДУВАН И ЦИГАРЕТЕ: Заплена у БиХ "тешка" 133.000 КМ!

В. Митрић

18. 10. 2020. у 10:51

СЛУЖБЕНИЦИ Управе за индиректно опорезивање у регионалним центрима Мостар и Сарајево, у неколико одвојених акција одузели су већу количину резаног дувана, ручно мотаних цигарета и цигарета без акцизних маркица тржишне вредности 133.000 КМ, рекао је за Новости Ратко Ковачевић, портпарол УИО БИХ.

ОДУЗЕТ ДУВАН И ЦИГАРЕТЕ: Заплена у БиХ тешка 133.000 КМ!

Фото: Управа за индиректно опорезивање БиХ

На више локација које покрива регионални центар Мостар службеници УИО привремено су одузели 9.005 паклица цигарета, 1.048 паклица ручно пуњених цигарета и 309,75 кг резаног дувана. Само вредност ове робе, која је била без акцизних маркица, била је 110.000 КМ. 

А, Групе за спечавање кријумчарења и прекршаја из регионалног центра УИО Сарајево, откриа је    привремено одузела 4.530 паклица цигарета које  су, такође,  биле без акцизних маркица УИО. Акцизна роба одузета је у складу са инструкцијама и упуствима Тужилаштва БиХ и Суда БиХ, а тржишна вредност процјењује се на 23.000 КМ. 

- У наредном периоду, службеници  УИО ће против особе код којеје пронађена и одузета  акцизна роба, поднети извјештај о почињеном кривичном делу Тужилаштву БиХ због сумње да је почињено кривично дело недозвољен промет акцизних производа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart