НАМЕШТАЛИ ПОСЛОВЕ ЗА 300.000 ЕВРА? Ухапшен председник "Јанафа", осумњичени и градоначелници Велике Горице и Нове Градишке
У ИЗНЕНАДНОЈ акцији хрватске полиције у Загребу је рано јутрос ухапшен председник Управе моћне државне компаније која се бави дистрибуцијом нафте "Јанаф", Драган Ковачевић, а по хитном је поступку скинут посланички имунитет хадезеовцу Дражену Баришићу, градоначелнику Велике Горице и есдепеовцу Винку Гргићу, градоначенику Нове Градишке.
Фото: Новости
Истрага је трајала годину дана, а Ковачевић се сумњичи да је намештао послове и тако себи у џеп ставио више од 300.000 евра. Ухапшен је и шеф фирме која је добила посао вредан око шест милиона евра, да би заузврат дао првом човеку "Јанафа" мито.
Драган Ковачевић је докторирао економске науке и годинама води "Јанаф". Прво је био члан ХДЗ-а, али је у међувремену прешао у Хрватску народну странку - либерални демократи.
Реагујући на хапшења, премијер Андреј Пленковић је рекао да треба да одговара свако за кога се докаже да је крив, без обзира на страначке дресове.
Фото: Новости
КРАК "ЈАНАФА" КА СРБИЈИ
"Јанаф" управља нафтоводним системом у Хрватској који је изграђен седамдесетих година прошлог века. Управо преко тог система дистрибуира се нафта и у Србију, БиХ, Мађарску, Чешку, Словачку и Словенију, а сама компанија се хвалила да стриктно спроводи антикорупцијску политику.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)