ЗБОГ КРСТА И ГРБА: У Хрватској претучен Србин из Аустрије, тројица га напала с леђа
У БАШКОЈ Води претучен је 30-годишњи Србин Саша Вукојевић, држављанин Аустрије, највероватније због тетоважа крста и грба Црвене звезде које је имао на телу.
Фото: Depositphotos
Инцидент се догодио у среду око 19 сати када је супрузи и ћеркама носио храну из фаст фуда, а напала су га са леђа тројица мушкараца који су га најпре оборила ударцем у потиљак а затим шутирала, преноси Јутарњи лист.
То се све дешавало пред пуном ривом и запосленима у ресторану брзе хране.
Нападачи ништа нису говорили, али Вукојевић претпоставља да је нападнут због велике тетоваже православног крста на нози и тетоважи Црвене зветде на једном од рамена и свог имена написаног ћирилицом.
Вукојевић је са супругом Мануелом, Хрватицом из Оточца дошао на летовање у Хрватску, али су се због овог инцидента вратили у Аустрију.
"На пола пута ме нетко ударио у потиљак. Како сам падао тако сам добио ногом у лице. Кад сам пао, ударали су са свих страна, ја сам ставио руке на лице да се заштитим и скупио се. Након тога су побегли. Ја сам видео само једног, имао је црну мајицу и шорц. У полицији су ми рекли да су била тројица, јер су их толико видели на надзорним камерама суседне мењачнице која је све снимила", рекао је он.
Вукојевић је рекао да је на уснама добио осам шавова, има три расклимана зуба и модрице по целом телу, а како додаје у полицији су му рекли да он није први случај.
Препоручујемо
ПРЕДСТАВНИЦИ НАШЕГ НАРОДА У ХРВАТСКОЈ ВАГАЈУ: Србима није место на прослави "Олује"?
30. 07. 2020. у 08:05
ДАЧИЋ О ПРОСЛАВИ У КНИНУ: Надам се да Срби у Хрватској неће ићи на прославу “Олује”
29. 07. 2020. у 09:50
ИМАМ ЖЕЛУДАЦ ЗА СВЕ: Милошевић открио шта мисли о одласку на прославу "Олује"
28. 07. 2020. у 21:45
ПУПОВАЦ: Обележавање Олује трауматична тема за Србе и Хрвате
24. 07. 2020. у 18:11 >> 18:05
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (21)