НА ОБНОВИ: Титов брод Галеб постаје музеј

Танјуг

22. 07. 2020. у 18:53

ШКОЛСКИ брод Галеб из времена некадашњег доживотног председника СФРЈ Јосипа Броза Тита отегљен је данас из Далмонта, бродоградилишта у Краљевици, на доковање у Бродоградилиште "Виктор Ленац", што ће трајати око месец дана.

НА ОБНОВИ: Титов брод Галеб постаје музеј

Фото: Танјуг/АП

Током доковања у Бродоградилишту "Виктор Ленац" на броду ће бити опран подводни и надводни део, испустиће се заостале течности из танкова и одстранити талог, замениће се челични лимови на подводном и надводном делу спољне оплате, очистити осовински водови и осовина кормила, демонтирати и уредити сидра, заштитити их од корозије, као И још неки нужни радови.

У краљевичком Бродоградилишту Далмонту брод Галеб се преуређује у музеј.

Досад су, сазнаје Хина из Града Ријеке, изведени радови на целој санацији, уклањању и збрињавању азбеста, обављена је демонтажа дрвене палубе, демонтажа и санација непотребне бродске опреме те демонтажа дела опреме која је предата Музеју Града Ријеке на рестаурацију, а деломично су замењени челични лимови, демонтиране су и збринуте зидне и плафонске облоге, уграђени намештај и врата.

Пројект обнове и пренамене брода Галеб у брод музеј део је пројекта Туристичке валоризације репрезентативних споменика ријечке индустријске баштине за који је Град Ријека неповратно добио 68,9 милиона куна из Европског фонда за регионални развој у оквиру Оперативног програма “Конкурентност и кохезија”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?