Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
Foto: Printskrin Youtube/Miletić Marin
Ивона Милиновић је рођена у Ријеци 28. јула 1987. године.
Била је запослена у Хрватским водама.
Бивша чланица ХДЗ-а, радила је за Стиера
Своју политичку каријеру започела је у ријечком ХДЗ-у, на чијој је листи изабрана у Градско веће Ријеке.
Тамо је водила Одбор за националне мањине. Након што је пре седам година искључена из ХДЗ-а, наставила је мандат као независна одборница.
Једно време је радила и у Европском парламенту као асистенткиња посланика у Европском парламенту Давора Иве Стиера. Иза себе је оставила два дечака.
Позната по срамним објавама о Србима и врбама
Ивона Милиновић је јавности била најпознатија као бивша политичарка ријечког ХДЗ-а и градска одборница која је искључена из странке 2019. године након контроверзних изјава о Србима изнетих у подкасту Велебит.
Затим је, говорећи о песми Торциде „Ријеко пуна си Срба, Не брини, Ријеко, има још врба“, изјавила да су такве поруке непримерене, али је додала и "Не требају нам никакве врбе, можда у неким селима у Далмацији где их има 30-40", што је изазвало оштре реакције и оцене о шовинизму.
Милиновић се бранила тврдећи да су њене речи извучене из контекста и да је заправо желела да осуди навијачки фолклор који је штетан по Хрватску.
Општински кривични суд у Загребу касније ју је ослободио оптужби за подстицање насиља и мржње, закључивши да су њене изјаве биле усмерене на критику Торциде, а не српске мањине. Остала је активна у јавности чак и након што је напустила ХДЗ.
Недавно је, коментаришући дочек хрватских рукометаша у Загребу, назвала Мозмову странку „ретардима и сектом“ и рекла: - Замислите да ови ретарди преузму земљу -
(Index.hr)
Бонус видео:
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Баја Мали Книнџа неће да пева у Хрватској: Аутомобил се сам враћа од Шида ка вамо
16. 04. 2026. у 23:40
Срушио се авион у Хрватској: Летелица завршила у пољу окренута наопачке (ФОТО)
16. 04. 2026. у 12:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)