ИСПАРИЛО 80 ХИЉАДА ЕВРА ЗБОГ ИНТЕРНЕТ ПРЕВАРЕ: Полиција одмах реаговала

ЦЕЉСКИ криминалисти су последњих дана обрадили више интернет превара у којима су оштећена два предузећа и два физичка лица.

ИСПАРИЛО 80 ХИЉАДА ЕВРА ЗБОГ ИНТЕРНЕТ ПРЕВАРЕ: Полиција одмах реаговала

Фото Танјуг-АП

Починиоци су са рачуна предузећа отуђили више од 80.000 евра, а део средстава полиција је успела да осигура. У одвојеним случајевима, преваранти су физичким лицима причинили штету од неколико хиљада евра. У Илирској Бистрици је 44-годишњак, који је продавао скијашке ципеле, остао без знатне суме новца.

Како је данас саопштено из Полицијске управе Цеље, у два случаја су непозната лица позвала представнике предузећа и лажно се представила као техничка подршка система "Рекона". Лажним наводима су их убедили да преко достављених интернет линкова унесу пријавне податке и потврдне кодове, чиме су им омогућили приступ електронском банкарству.

У друга два случаја, преваранти су позвали физичка лица и убедили их да на крипто рачунима имају средства која ће им помоћи да пребацују на текуће рачуне. Оштећени су, према њиховим упутствима, инсталирали различите апликације и такође им омогућили приступ електронском банкарству.

Полиција упозорава да банке и пружаоци услуга за пријаву на електронско банкарство, као што су "Халком" и "Рекона", не зову кориснике телефоном и не шаљу линкове за ажурирање. При таквим позивима саветују хитан прекид разговора, неуношење података и проверу информација директно код банке или полиције.

Куповао скијашке ципеле и остао без скоро 3.000 евра

Интернет превара је обрађена и у копарској полицијској управи, а жртва је био 44-годишњи мушкарац из околине Илирске Бистрице који је на интернету продавао скијашке ципеле.

С њим је путем апликације WхатсАпп ступио у контакт непознати починилац и, под изговором интернет плаћања, путем СМС поруке му послао линк до лажне интернет странице. Верујући да је реч о страници званичног огласника, 44-годишњак је унео податке са своје две кредитне картице, чиме је омогућио пет трансакција у износу од 2.780 евра, саопштено је из ПУ Копар.

(24ур)

БОНУС ВИДЕО:

Хапшење криминалне групе у Београду: Заплењена дрога, оружје и новац

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал