"ПРИВРЕМЕНИ ПРЕМИЈЕР БИЋЕ ИМЕНОВАН ТОКОМ СУТРАШЊЕГ ДАНА": Огласила се администрација румунског председника
ПРИВРЕМЕНИ председник Румуније Илије Боложан прихватио је данас оставку премијера Марсела Чолакуа, саопштено је данас председничког кабинета.
AP Photo/Andreea Alexandru
- Председник Румуније је примио оставку премијера Румуније Марсела Чолакуа. Привремени премијер биће именован током сутрашњег дана - објавила је председничка администрација након састанка Боложана са Чолакуом, преноси агенција Ађерпрес.
Национални политички савет румунских социјалиста (ПСД) одлучио је данас да странка напусти владајућу коалицију и да Марцел Чолаку поднесе оставку на место премијера.
- Владајућа коалиција нема легитимитет, бар не у овом саставу. Предложио сам колегама да напустимо коалицију, што доводи до моје оставке на место премијера коју подносим председнику државе - рекао је Чолаку.
Чолаку је раније рекао новинарима да разматра могућност оставке, с обзиром на лош резултат који је постигао кандидат на председничким изборима кога подржава владајућа коалиција, а који није ушао у други круг избора.
(Танјуг)
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)