МИЛАНОВИЋ О ПРОШИРЕЊУ: Земље региона неће бити прихваћене у ЕУ, а Украјина је превелики залогај
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић изјавио је данас земље региона неће бити прихваћене у Европској унији, а да је "Украјина превелика" за то.
Фото: Профимедиа
-ЕУ је леп и моћан пројект. Земље региона су такве да их западне земље неће прихватити у Унију, а Украјина је превелика. Захваљујући Европи, стање запослености код нас је никад боље, казао је Милановић на свечаној седници поводом 773. годишњице града Крижеваца, пренео је Index.hr.
Милановић је у обраћању рекао да ЕУ нема енергију, јер је се одрекла.
-Не може надоместити онакву (енергију) какву је имала кад ју је за ниску цену увозила из Русије, рекао је Милановић.
Он је рекао да ЕУ није међу најснажнијима ни по новим технологијама, што су данас Сједињене Америчке Државе и Кина.
-Морамо преиспитивати сваку одлуку из Брисела и других центара моћи, поручио је Милановић.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)