ХРВАТ ЧЛАН ОПАСНЕ ТЕРОРИСТИЧКЕ ГРУПЕ: МУП РХ потврдио - ћелија откривена у САД
ХРВАТСКО Министарство унутрашњих послова потврдило је сазнања медија да је америчко Министарство спољних послова означило групу која је функционисала преко апликације Телеграм као озбиљну терористичку претњу, а међу којима је и један Хрват.
Foto: Tanjug
-Надлежна тела Хрватске имају сазнања о особама које је Стејт Департмент САД ставио на санкцијску листу, па тако и о особи из Хрватске. У вези са наведеним већ дуже време остварујемо сарадњу с надлежним телима САД, али због природе поступања не можемо говорити о детаљима, саопштено је из МУП-а.
Како је пренео Дневник хрватске Нове ТВ, један од тројице вођа је млађи Хрват с подручја Истре, а друга двојица осумњичених су из Бразила и Јужне Африке. Та група терети се да је мотивисала и подстицала расистичке нападе на црнце, Јевреје, LGBTQ особе и имигранте.
Група се повезује и са нападом у Словачкој 2022. године, нападом ножем на џамију у Турској и планирање других напада, те обучавање и радикализацију. Након размене података двеју држава следи даље поступање и истрага.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
ПОЛИЦИЈА ЧУВА МАЈКУ, ТРАГА СЕ ЗА ТРОГОДИШЊИМ ДЕТЕТОМ: Нови детаљи хорора у Загребу
15. 01. 2025. у 20:51
ВЕТАР НОСИО СТАБЛА И ЦРЕПОВЕ СА КРОВОВА: Снажна пијавица погодила Новиград (ФОТО)
13. 01. 2025. у 12:06 >> 12:17
ОД ПИШТОЉА ДО АУТОМАТА: Старија жена оптужена за израду и недозвољено поседовање оружја
05. 01. 2025. у 00:25
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)