ДВА СНАЖНА ЗЕМЉОТРЕСА У БИХ: Осетио се и у Хрватској
ПРВИ земљотрес погодио је Восну и Херцеговину у недељу у 21.45 сати магнитуде 3.5 по Рихтеру, а онда само девет минута касније уследио је још један јачуне 3.2 по Рихтеровој скали.
Фото: Printscreen
Према подацима Еуромедитеранског сеизмолошког центра ЕМСЦ, епицентар првог потреса био је на око 20 километара од Широког Бријега, док је други потрес затресао подручје удаљено 13 километара од Јабланице, односно 31 километар од Мостара.
Потрес се осетио и у Хрватској.
Грађани из Имотског и Макарске поделили су на друштвеним мрежама да су осетили "интензивније краткотрајно подрхтавање" а у Грубинама је, како пише један корисинк ЕМСЦ-а, је трајао барем 10 секунди,
Осетили су га и у Метковићу, а грађани пишу да је био "кратак, али гласан и страшан"
"Заљуљало ме у кревету", "Дужа тутњава", "Тутњало кратко", "Доста јако,али кратко", још неки су од коментара грађана.
(24сата)
БОНУС ВИДЕО:
МАРАКЕШ НАКОН РАЗОРНОГ ЗЕМЉОТРЕСА: Више од 2000 погинулих
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)