ПОНОВО ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ БиХ: Покренуло се ново клизиште (ВИДЕО)

У ДОЊОЈ Јабланици покренуло се ново клизиште и то на магистрали М-17.

ПОНОВО ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ БиХ: Покренуло се ново клизиште (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин/Јутјуб/ Avaz TV

- Пут је добрим делом подривен, аутомобили заобилазе и настављају даље пут преко паркинга - јавља Аваз.

Иначе, у Доњој Јабланици спасиоци неуморно настављају потрагу за унесрећенима, машине, односно тешка механизација, уклањају огромне наносе земље, муља и камења.

Након што се вода повукла, у овом месту је остала пустош. Према последњим информацијама у језивим поплавама у БиХ живот је изгубило најмање 20 особа.

Катастрофалне поплаве и одрони на подручју Јабланице иза себе су оставили огромне материјалне штете и људске губитке.

Мештани су евакуисани из својих домова, а спасиоци даноноћно раде на пружању помоћи угроженима. Начелник општине Јабланица Дамир Шабановић донио је одлуку о проглашењу Дана жалости који ће трајати од данас до 8. октобра.

БОНУС ВИДЕО: ПУСТОШ ПОСЛЕ ПОПЛАВА У ЧЕШКОЈ: Пријављени први смртни случајеви

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо