МИНИСТАР ПОТВРДИО ХАПШЕЊЕ ДЕСЕТАК ОСОБА: Проневерили 900.000 евра

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 04. 2024. у 16:00

ХРВАТСКИ министар полиције и потпредседник Владе Давор Божиновић потврдио је данас хапшење више особа на територији Загреба, због проневере у области пореза и царина при увозу аутомобила у укупној вредности 900.000 евра.

МИНИСТАР ПОТВРДИО ХАПШЕЊЕ ДЕСЕТАК ОСОБА: Проневерили 900.000 евра

Фото АП

Како је рекао, ухапшено је десетак особа.

Криминалистичка истраживања над хрватским држављанима и правним особама спроводи загребачка Полицијска управа у координацији с Ускоком и Самосталним сектором за финансијске истраге Министарства финансија, саопштено је раније данас из загребачке Полицијске управе.

Полиција ће, наводи се, након спроведених криминалистичких истраживања предати осумњичене притворском надзорнику, а Ускоку ће поднети кривичне пријаве, стоји у саопштењу.

Према неслужбеним информацијама, преноси ХРТ, две групе особа сумњиче се за привредни криминал приликом увоза аутомобила, утају пореза и неплаћање ПДВ-а.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?