ПРВЕ РЕЧИ ОЦА МАЛЕ ВАЊЕ У ПОЛИЦИЈИ: Осумњичени за свирепи злочин негира кривицу и умешаност
МИНИСТАР унутрашњих послова Северне Македоније Оливер Спасовски открио је језиве детаље на конференцији за медије, на којој је рекао да је отац 14-годишње Вање Ђорчевске учествовао у њеној отмици.
Фото: Фејсбук
Како се сазнаје, отац даје изјаву полицији, али чврсто негира све наводе, иако се он сумњичи на основу исказа једног од осумњичених.
Вања је отета испред улаза у стан, монструозно су јој биле везане руке и ноге, након чега је гурнута у врећу за спавање.
- Два лица која су возила ситроен добила су информацију дан пре него што ће да се деси да ће девојчица бити сама у то време. Осумњичени су у притвору и сада истражујемо њихове везе са оцем. Само посредни докази указују да је отац рекао када ће она изаћи из куће, па је имао неку комуникацију са њима. Двојица од тројице осумњичених рекли су да су сазнали када ће, где и у које време девојчица напустити кућу - објаснио је Бубевски.
Возило ситроен припадало је убијеном из Велеса, први пут је ухваћено у Скопљу на камерама.
Након тога су одвезли девојчицу на периферију Скопља и тамо је убијена у паници. Несрећну девојчицу киднаповали су након што је мајка продала стан.
Подсетимо, у Тужилаштву је потврђено да је приведен отац киднаповане и убијене Вање Ђорчевске. За сада му није одређен притвор, а саслушање још траје.
Подсећања ради, отац је друга особа која је сада убијену Вању пријавила као несталу.
БОНУС ВИДЕО:
ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Погледајте седму епизоду видео-серијала “Новости”
Препоручујемо
БИЗАРАН МОТИВ УБИСТВА ПАНЧА ЖЕЖОВСКОГ: Нови страшни детаљи стижу из Северне Македоније
04. 12. 2023. у 11:29
ОСУМЊИЧЕНИ ЗА УБИСТВО ВАЊЕ ПОБЕГАО ЗА БЕОГРАД: Министар полиције изнео нове детаље
04. 12. 2023. у 10:43
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)