СА АРКТИКА КА БАЛКАНУ ИДЕ ЛЕДЕНА ОЛУЈА У Грчкој хитно упозорење због "Оливера": Доноси хладно време, невреме и снег (ФОТО)

Новости онлајн

25. 11. 2023. у 11:25

НАКОН неуобичајено топлог времена током последњих недеља, у наредном периоду доћи ће до значајне промене временског обрасца, пише "Севере wеатхер".

СА АРКТИКА КА БАЛКАНУ ИДЕ ЛЕДЕНА ОЛУЈА У Грчкој хитно упозорење због Оливера: Доноси хладно време, невреме и снег (ФОТО)

Архива

Арктички хладни фронт јача на Балкану

Предвиђа се да ће овај образац довести до велике хладноће на Арктику ка источној и централној Европи до суботе и недеље, ширећи се, почетком следеће недеље даље на југ преко Балканског полуострва.

Снажна зимска олуја захватиће Грчку после чега ће ојачати и формирати се у велику мећаву у Бугарској, Румунији, Молдавији и Украјини. Метеоролози прогнозирају да ће се такво време бити у суботу и недељу. Предвиђа се да ће део снега захватити области од Софије преко Букурешта до Одесе и Кијева у Украјини. Са око 50 центиметара интензивних снежних падавина у комбинацији са јаким ветровима.

Док ће температуре на западу остати близу нормалне, арктички хладни фронт ојачаће до недеље и понедељка широм источне Европе, посебно на Балканском полуострву. Због тог арктичког фронта, у суботу ће се изнад Грчке и Јонског мора формирати зимска олуја.

Дакле, хладноћа током викенда донеће знатно ниже температуре од недавно забележених, чак знатно испод нормале за крај новембра.

На Балкан стиже и зимска олуја

Зимска олуја почеће у суботу да јача над земљама јужног Балкана, укључујући Албанију, Северну Македонију, Грчку и Бугарску, са јаким кишама и снегом. Она ће донети и знатно хладнију ваздушну масу ближе површини Балкана

Снег ће постати јак у суботу касно у ноћ уз најинтензивније снежне падавине за Бугарску. Такво време постепено ће се ширити на североисток преко западног Црног мора и постаће интензивније до недеље ујутру.

Грчка се спрема за зимску олују "Оливер"

Национална метеоролошка служба Грчке издала је хитно упозорење о погоршању времена, а предстојећу олују која чека земљу назвали су "Оливер", пише грчка "Прототема".

Предвиђа се да ће дубока барометарска ниска са северо-северозапада праћена хладним фронтом условити погоршање времена током викенда са олујним ветром у готово целој земљи, локално јаким пљусковима и олујама углавном на западу, северу и истоку острвске Грчке.

Снежне падавине ће падати у континенталним висоравнима, као и у полупланинским пределима Тракије и Македоније.

Пад температуре осетиће се од суботе увече и посебно у недељу, када ће у јонским и континенталним областима пасти од 8 до 10 степени, а у осталим регионима од 4 до 6 степени Целзијусових.

БОНУС ВИДЕО: ЗБОГ ОПАСНОСТИ ОД ПОПЛАВА - Уведена ванредна ситуација у четири пријепољске месне заједнице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)