КОВАЧЕВСКИ: После много година на дневном реду имамо проширење Европске уније
ПОСЛЕ много година, сада имамо проширење Европске уније као тему на дневном реду, изјавио је данас премијер Северне Македоније Димитар Ковачевски.
Фото: Танјуг
-Ово је изузетно важан састанак са свим земљама Европе и једна од главних тема која нам је од највећег значаја је проширење, а разговараћемо и о темама везаним за дигитализацију и увођење вештачке интелигенције у циљу побољшања условa за грађане, рекао је он пред почетак трећег састанка Европске политичке заједнице, који је данас одржан у Гранади у Шпанији, преноси портал А1он.
Ковачевски је истакао да је Северна Македонија у одличној позицији с обзиром на то да је прошле године почела преговоре са ЕУ, док је у Унији већ почео процес прилагођавања функционисања неколико држава чланица.
Према речима Ковачевског, значајно је то што ће сутра бити одржан неформални састанак Европског савета на коме ће се разговарати о важним питањима као што су мир и безбедност у Европи, подршка Украјини, али и проширење ЕУ.
-Како је најавио председник Европског савета Шарл Мишел, унутар ЕУ већ постоји дебата у вези са припремама ЕУ за пријем нових чланица, с једне стране, а с друге стране процесима приступања које саме државе чланице имају са ЕУ, рекао је Ковачевски.
Према речима Ковачевског, оно што пише у документу који су припремиле Немачка и Француска позитивно је за Северну Македонију и за земље региона.
-То тренутно не могу да коментаришем јер је то радни документ који није коначан и зато ћу им дозволити да га саопште, иако сам то видео и мислим да је оно што пише у самом радном документу позитивно за нашу земљу и земље у региону, рекао је Ковачевски.
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ВУЧИЋ ПРЕКО САТ ВРЕМЕНА РАЗГОВАРАО СА МАКРОНОМ: Српски и француски председник у четири ока о свим важним питањима (ФОТО)
05. 10. 2023. у 23:26 >> 00:40
"КРАТАК СУСРЕТ СА ПРИЈАТЕЉИМА" Вучић у Гранади са Орбаном и Ковачевским (ФОТО)
05. 10. 2023. у 13:06
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)