ЗАХАРОВА РЕАГОВАЛА НА ДОДИКОВУ ИЗЈАВУ: Размотрићемо захтев о сарадњи БиХ са БРИКС-ом, ако стигне
ЗАХТЕВИ из БиХ о успостављању сарадњи са БРИКС-ом, уколико их буде било, обавезно ће бити узети у обзир, рекла је портпарол Министарстава спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: Јутјуб/Ruptly/Депоситпхотос
Захарова је додала да до сада није било таквих захтева, те да сходно томе нема никаквих званичних контаката и преговора о томе.
- Ако такви захтеви буду примљени, они ће обавезно бити узети у обзир - рекла је Захарова поводом најаве председника Рпублике Српске Милорада Додика да ће представници институција из Српске упутити органима БиХ предлог да се размотри иницијатива о приступању БиХ БРИКС-у.
Она је истакла да активни и конструктивни допринос Републике Српске формирању вишевекторске и уравнотежене спољне политике БиХ, која одговара интересима свих државотворних народа те земље и која је у складу са уставним принципима, Русија сматра као природни и неотуђиви елемент дејтонске архитектуре БиХ, пренио је Спутњик.
- Посебно је ово важно у условима када су у Сарајеву, под притиском западних сила, све чешћи случајеви кршења темељног постулата да међуетнички консензус око спољнополитичких питања нема алтернативу - рекла је Захарова.
Председник Републике Српске Милорад Додик рекао је раније да БиХ треба да поднесе захтев за чланство у БРИКС и најавио да ће представници институција из Српске наредних дана послати предлог да се размотри таква иницијатива.
Додик је навео да ЕУ има алтернативу, те да сматра да БиХ, с обзиром на то да се из Брисела испостављају увек нови и нејасни услови за пријем у ЕУ, треба да поднесе захтев за чланство у БРИКС.
- Верујем да би била примљена пре него у ЕУ - написао је Додик раније на друштвеној мрежи Икс.
Препоручујемо
"ТО НИЈЕ АНТИАМЕРИЧКИ САВЕЗ" Бела Кућа: Ширење БРИКС-а не представља претњу
01. 09. 2023. у 23:01
БРИКС АЛТЕРНАТИВА ДАНАШЊЕМ СИСТЕМУ Медведев: Организацији тек следи развој
31. 08. 2023. у 19:47
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (1)