СПЛИТ УВОДИ НОВЕ КАЗНЕ ЗА ТУРИСТЕ: Припремите 300 евра ако направите ове прекршаје

СПЛИТСКО Градско веће усвојило је ноћас, након седнице која је трајала 15 сати, одлуку о јавном реду и миру на подручју Сплита, према којој ће током туристичке сезоне новчано бити кажњавани непримерени поступци на јавним местима.

СПЛИТ УВОДИ НОВЕ КАЗНЕ ЗА ТУРИСТЕ: Припремите 300 евра ако направите ове прекршаје

Фото: Новости

Према тој одлуци, са 300 евра биће кажњавано конзумирање алкохола на површини јавне намене, вршење нужде на површинама јавне намене, спавање у парковима, на травњацима, трговима и другим површинама јавне намене; конзумирање хране или пића на површини јавне намене и задржавање у угоститељским објектима након краја радног времена, преноси портал Индекс.

Прихваћен је и амандман да са 300 евра буде кажњавано пењање и седење по споменицима и спомен-плочама, улажење, пењање и/или купање у фонтанама и нуђење и уговарање услуге такси превоза која није унапред договорена.

Казном од 150 евра биће кажњавано повраћање на површинама јавне намене, као и грађевински и инсталатерски радови од 14 до 17 часова и од 22 часа до 7 сати, ради спречавања буке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

РАЗМИШЉАЛИ СМО О УСВАЈАЊУ ДЕТЕТА, ПОКУШАЛИ МНОГО ПУТА Болна исповест Јашара о борби за потомство - Ишли смо свуда, нажалост, није ишло