ИНЦИДЕНТ У ПУЛИ: Увредљиве поруке на плакату који промовише ћирилицу

ПЛАКАТ на којем пише ”Ћирилица је писмо заштитника Европе Ћирила и Метода” ишаран увредама.

ИНЦИДЕНТ У ПУЛИ: Увредљиве поруке на плакату који промовише ћирилицу

Фото: Профимедиа

Кампања СДСС-а да се популарише ћирилица очито некима у Хрватској није добродошла. Непознати вандал ишарао је ђамбо плакат написом ”Марш” и другим увредљивим порукама.

Постављање плаката је у склопу 25. годишњице оснивања Српског народног већа, а СДСС планира сличне плакате поставити и у другим хрватским градовима.

”Радимо на томе да се ћирилица прими као писмо, а не као нешто друго. Дакле, као писмо које је, као и свако друго, пре свега средство споразумевања, а не неспоразумевања, камоли средство за разграничавање народа или стварања непријатељства у односима”, каже Милорад Пуповац, лидер Срба у Хрватској. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (1)

УЖАС У СРЕБРЕНИЦИ: Тело Србина пронађено на њиви поред Дрине (ФОТО)