ЧОВИЋ: Нећемо се одазвати позиву СДА

ПРЕДСЕДНИК ХДЗ-а БиХ Драган Човић изјавио је да се неће одазвати позиву СДА за преговоре о формирању власти.

ЧОВИЋ: Нећемо се одазвати позиву СДА

Фото: Д. Гаврић

- За то нема ниједног разлога. Ми смо свој дeо посла када је реч о партнерима у Федерацији БиХ направили потписивањем споразума и треба бити доследан и то спровести. Кроз тај споразум смо казали да ћемо успоставити власт на нивоу Савета министара, ентитета и свим срединама где то можемо када су кантони у питању - рекао је Човић.

Он је након данашње седнице Председништва ХДЗ-а БиХ рекао да ће радити на финализацији разговора са "осморком" и да ће счедеће седмице та прича већ бити завршена, када је могуће да Борјана Кришто буде именована за председавајућу Савета министара.

- Партнери настављају разговоре на начина да ћемо у суботу имати један део разговора, у понедељак други део билатералних разговора када је у питању представник српског народа с којим смо, такође, основе договорили. Верујем да идуће седмице завршава та прича и да ћемо имати врло јасну структуру Савета министара када је ријеч о ресорима - навео је Човић.

Човић је навео да би процес формирања Владе Федерације БиХ могао бити нешто компликованији.

(СРНА)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

УКРАЈИНА У СТРАШНОМ ПРОБЛЕМУ: Зеленски се хитно огласио